KAMU SİBER GÜVENLİK ZİRVEZİ'2018

Bilişim teknolojilerinin en fazla etkilediği kesimlerden biri kuşkusuz kamu kurumlarıdır. Kamu kurumlarının bilişim teknolojilerini yoğun olarak kullanmasıyla birlikte, verilen kamu hizmetleri çeşitlenmiş ve kalitesi de artmıştır. E- hizmetlerin getirdiği kolaylıklar ve kazanımlarla birlikte her gün sayısı ve çeşidi artarak devam eden siber tehdit ve saldırılara da muhatap olunmaktadır.

Kamu Bilişimcileri Derneği, kamu bilişim çalışanlarının bilgi ve tecrübe paylaşımı sağlamak, kamuda bilişim teknolojilerinin kullanımını arttırarak kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak, ulusal ve uluslararası alanda yeni teknolojiler ve uygulamalar hakkında ortak akıl oluşturularak proaktif davranışlar geliştirmek amacıyla kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.

Kamu Bilişimcileri Derneği, bu amaca yönelik olarak her yıl “Kamu Siber Güvenlik Zirvesi (KSGZ)” etkinliğini düzenleyerek kamu bilişimcilerinin siber güvenlik ile ilgili yaşadıkları sorunları ele almayı, ve kamuda kişisel verilerin korunmasına yönelik farkındalığı arttırmayı hedeflemektedir.

Kamuda siber güvenliğin sağlanması kapsamında Kamu Bilişim yöneticileri ve uzmanları, sektör temsilcilerinin katılımı ile 18-19 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecek etkinlikte gümüş sponsor olarak yerimizi alacağız.

Ada Mühendislik

Copyright © 2017. Her hakkı saklıdır.